Zabawa karnawałowa w Trzciance

Dnia 19.02.2020  uczestniczyliśmy w zabawie karnawałowej w Domu Pomocy Społecznej w Trzciance. Podczas zabawy odbyły się różne konkursy i zabawy taneczne, w których z radością braliśmy udział. Atmosfera podczas zabawy była fantastyczna, wszyscy mieliśmy wspaniały humor. W trakcie zabawy nie zabrakło wspólnego biesiadowania i wspólnych rozmów. Zabawa przebiegła w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczyła niezapomnianych wrażeń.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

Zabawa karnawałowa

Dnia 12.02.2020  zostaliśmy zaproszeni na zabawę karnawałową do zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej w Nowej Wsi. Zabawa była doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu .Wszyscy przy dźwiękach znanych przebojów bawili się doskonale. Uczestniczyliśmy w przygotowanych konkurencjach, gdzie mogliśmy się wykazać własną kreatywnością. Wspólna zabawa przyniosła dużo dobrego humoru i niesamowitych wrażeń.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

Wyjazd do kina

Dnia 09.12.2019 uczestniczyliśmy w wycieczce do kina Helios w Pile na film pt. ,,Gang zwierzaków”

Film opowiada o  mieście przyszłości, gdzie  władzę przejmują zbuntowane roboty, ludzie muszą natychmiast opuścić miasto. Grupa rozpieszczonych, przyzwyczajonych do luksusów zwierzaków domowych z elegancką kotką Bellą na czele, nie bardzo umie radzić sobie bez swoich opiekunów. Co innego bezpański pies Roger. On jest w siódmym niebie. Zna ulice jak własną kieszeń i bez nadzoru ludzi łatwo potrafi zdobyć smaczne kąski i wywieść w pole mechanicznych stróżów prawa. Wkrótce jednak nawet on zaczyna tęsknić za ludźmi, bo roboty zaczynają się coraz bardziej panoszyć i planują zburzenie całego miasta. Roger, jego przyjaciel Bob, czyli robot o gołębim sercu oraz Bella i jej zadzierający nosa kompani, muszą połączyć siły w walce o swoje domy, miasto, może nawet cały świat, a przy okazji o swoich kochanych opiekunów.

Po zakończeniu seansu, wybraliśmy się na pyszny obiad w pobliskiej restauracji. W drodze powrotnej opowiadaliśmy sobie najciekawsze fragmenty filmu i wymienialiśmy się opiniami o filmie.

 

Spotkanie noworoczne

Dnia 09.01.2020 odbyło się spotkanie mieszkańców z okazji rozpoczęcia Nowego, 2020, Roku połączone z rozstrzygnięciem konkursu całorocznego ,,Pięciu wspaniałych’’, w którym brali udział wszyscy mieszkańcy. W tym konkursie najbardziej liczy się aktywność i zaangażowanie mieszkańców w życie Domu. Każdy mógł się wykazać swoimi umiejętnościami, zdolnościami i zainteresowaniami.

Dyrektor pani Magdalena Modrak – Czerniewska podsumowała mijający rok i podziękowała wszystkim za udział w konkursie, następnie zostały przedstawione wyniki i wręczenie wspaniałych nagród. W tegorocznej edycji konkursu I miejsce zajął Piotr Wojciechowski, II miejsce Mirosław Napierała, III miejsce Krzysztof Krzyżosiak, IV miejsce Mirosław Stybel ,wyróżnienie uzyskał Rafał Krupecki. Po rozstrzygnięciu konkursu złożyliśmy sobie tradycyjne życzenia Do siego roku oraz wznieśliśmy toast, po czym rozpoczęliśmy bal karnawałowy.

 

Spotkanie Sylwestrowe

Dnia 31.12.2019 w naszym Domu odbyło się uroczyste spotkanie sylwestrowe, aby wspólnie przywitać nadchodzący Nowy Rok 2020. Spotkaniu towarzyszyła zabawa taneczna.

Na stołach były smakowite słodkie przekąski, a na parkiet zapraszały gorące rytmy znanych nam utworów.

Klimat wieczoru sylwestrowego był bardzo miły i sympatyczny. Składaliśmy sobie życzenia noworoczne, wspominaliśmy wydarzenia mijającego roku.

 

Spotkanie ,,Wigilijne” w naszym Domu

,,Jest taki dzień bardzo ciepły, choć grudniowy. Dzień, zwykły dzień w którym gasną wszelkie spory”

W dniu 24.12.2019 odbyła się u nas wigilia. Wigilia to czas oczekiwany przez nas wszystkich. Podczas spotkania przełamaliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia. Usiedliśmy do wspólnej wieczerzy, skosztowaliśmy tradycyjnych potraw wigilijnych. Przy pięknie ustrojonej choince nie zabrakło wspólnego kolędowania. Pojawił się także Święty Mikołaj, który wręczył  wszystkim upominki.

Spotkanie świąteczne upłynęło w miłej, serdecznej atmosferze i z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

Spotkanie Bożonarodzeniowe ,,Jasełka”

W dniu 20.12.2019 odbyło się spotkanie Bożonarodzeniowe, gdzie jak co roku przedstawiliśmy krótkie przedstawienie artystyczne ,,Jasełka”. Po części artystycznej Dyrektor pani Magdalena Modrak – Czerniewska złożyła wszystkim mieszkańcom i pracownikom życzenia świąteczne.

Tradycyjnie zagościł u nas Święty Mikołaj, który przyniósł dla wszystkich prezenty. Wspólny śpiew najpiękniejszych kolęd wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Czas ten upłynął w ciepłej, świątecznej atmosferze.

Spotkanie wigilijne

,,Święta Bożego Narodzenia  to czas niezwykły związany z tradycjami i obrzędami”

Dnia 15.12.2019 zostaliśmy zaproszeni przez Zespół Placówek Oświatowych ,,Nasz Dom Gębice’’ na spotkanie wigilijne .

Cała uroczystość odbyła się w bardzo miłej atmosferze wywołując radość i uśmiech na twarzach dzieci, rodziców i gości. Dzieci przygotowały Jasełka, które wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę. Wzruszyliśmy się gdy dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie świąteczne życzenia.

Takie chwile nie tylko utrwalają znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, ale również wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

Serdecznie dziękujemy, za możliwość uczestniczenia w niezwykle uroczystym spotkaniu.

Życzymy wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

Spotkanie ,,Mój Czarnobyl”

W dniu 13.12.2019 zostaliśmy zaproszeni przez Pana Sławomira Matz z  Biblioteki Publicznej  w Gębicach na spotkanie o tematyce ,,Mój Czarnobyl”.

Spotkanie prowadził Pan Mariusz Grzegorek, który opowiedział nam o swoich wrażeniach
z wycieczki do Czarnobyla. Pokazał fotografie, które tam zrobił i odpowiedział  na nasze pytania. Katastrofa w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej wydarzyła się 26 kwietnia 1986 r. W wyniku awarii podczas eksperymentu doszło do wybuchu, pożaru oraz rozprzestrzenienia się substancji promieniotwórczych.

Była to największa katastrofa w historii. W wyniku całkowitego zniszczenia reaktora skażeniu promieniotwórczemu uległ duży obszar na pograniczu Białorusi, Ukrainy i Rosji.

W wyniku skażenia ewakuowano i przesiedlono ponad 350 000 osób, a na skutek przewlekłej choroby popromiennej ofiar śmiertelnych mogło być od 4 000 do nawet 200 000 osób.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie na spotkanie.